Magamamine pikem muudab teid atraktiivsemaks, õpib leiab

Anonim

Oleme alati teadnud, et une äravõtmine on piisav, et viia keegi halba meeleolusse, kuid kas teadsite, et rohkem magada saaksid teid veelgi sotsiaalselt atraktiivsemaks muuta?

Berliini ülikooli teadlased on Berkeley ülikoolis leidnud, et peaksite ilmselt kindlasti oma äratuskellist välja lülitama, kuna "unelmast ilma jäävad inimesed tunnevad end üksildasena ja vähem kalduvad teistega suhtlema, vältides tihedat kontakti samamoodi kui inimesi sotsiaalse ärevusega "( Science Daily ).

Nagu võite eeldada, muudab see "võõrandumatu vibe" inimestel, kellel ei ole unetust, teistele sotsiaalselt vähematraktiivseid inimesi. Kuid see, mida te ei võiks oodata, on ka "sotsiaalsete nakatumiste" nähtus. Selgub, et isegi "hästihullatud inimesed" tunnevad pärast magamisharjumusega suhtlemist üksi.

Kuidas see seostub magamisega? Noh, vastupidine on ka tõsi: kui saate mõne ekstra z-i (kui te ei ole kohutav "hommikune inimene"), siis võtate turboülelaadiga inimesi, kellega te kohtume.

"Positiivne märkus näitab, et vaid üks hea une ärk, paneb sind tundma rohkem väljuvat ja sotsiaalselt kindlat ning lisaks meelitab sind ka teisi."

Ajakirjas Nature Communications avaldatud leiud on esimesed, kes näitavad, et unetuse kadu on muutunud sotsiaalselt isoleerituks, mis annab uue valguse ülemaailmsele üksinduse epideemiale.

"Meie inimesed on sotsiaalsed liigid. Ometi võib unerahu sundida meid sotsiaalseks vaevlejateks, "ütles uuringu vanemautor Matthew Walker, UC Berkeley psühholoogia ja neuroteaduse professor.

Science Daily sõnul näitas "unerežiimil olevate inimeste aju skaneerimine (kuna nad nägid nendega liikumiseks võõraste videoklippe) näitasid võimsa sotsiaalse tõrjumise aktiivsust neuronites, mis tavaliselt aktiveeritakse, kui inimesed tunnevad, et nende isiklikku ruumi on tunginud."

"Mida vähem magatakse, seda vähem soovite sotsiaalset suhtlemist. Teisest küljest tunnevad teist inimesed sind sotsiaalselt tõrjuvana, suurendades veelgi unehäired, "(Walker).

See on tähtis, sest üksildus halveneb. Päästearvestuse aruanne näitab, et küsitletud 3100 austraalist küsis 60% -l, et "sageli tundub üksildane", samas kui 82, 5% uskusid, et üksindus kasvab. Leides, et üksindus on suurendanud suremuse riski rohkem kui 45 protsendi võrra, võib öelda, et "võibolla pole juhus, et viimastel aastakümnetel on üksindust märkimisväärselt suurenenud ja une kestus on sama dramaatiline langus" ( Science Daily ) .

Huvitavad Artiklid

Parimad seeläbi mehed nädala fännid. Ryan Gosling, John Legend & Ewan McGregor

Epic Man Loft, mida mängib ring

Lewis Hamiltoni stiil on tulnud kaugele, siin on, kuidas oma pilk välja nägema

Nina Agdal & Hailey Clauson Rand Bunny ujumisriided