Ära osta ülikond, kuni tead, et odav ja odav on

Anonim

Keskmine Joe saab andeks, kuna ta ei tunne vajadust investeerida kallisse ülikonda. Aga kes tahab olla keskmine? Vaatamata luksuskaupadele, mis näevad välja ja tunnevad ennast paremini kui teie prügikast, jääb veel üks küsimus: miks mõned kostüümid maksavad 100 dollarit ja teised 1000 dollarit või rohkem?

On aeg harida (ja taasõpetada) mõnda teist meeste ülikonnaküsimust moodustavatest võtmeteguritest - leida see, mis vastab teie vajadustele; kas sa oled odava poiss või tüdruk.

Kangakvaliteet on sobilik tegur, mida on lihtne eristada just iseenesestmõistetavalt ja millel on põhiline arusaam looduslikest ja sünteeskiudest. Siis on sobiv - mõned kaubamärgid toodavad valmistatud ülikonnad jakid, mis loomulikult lõigavad õla teravaks ja vööri kallale.

Aga seda raskem (ja kõige olulisem) osa ülikondade ostmiseks on tegelik ehitus. Oleme kuulnud terminid full canvased, pool lõuendit ja sulatatud ülikonnad. Nüüd on aeg selle keele ise vastu võtta. Nii tehes paremat arusaamist selle kohta, mida te tõeliselt ostate, ja sisuliselt viimistlust, mille eest maksate.

Terve lõuend

Vooderdamine viitab ülikondale (mitte pükstele). Jaotüki õlast lõpuni joonistatakse lõuend hobusejõhvist, mis asub ümbrise (või välimine kangas) all. Nagu hea paar teksad, lõuend on lõuend hästi ja vormib teie keha aja jooksul; tagades liikumisvabaduse ja isikliku sobitamise.

Kuid selline laitmatu viimistlus on tohutult kulukas. Lõuendi õmblus kesta all on jäme, sisaldab palju õmblemist ja see on aeganõudev. Ja selleks on olemas kunst, mis tähendab, et on vaja kvalifitseeritud eritellimust ja nende oskuste tõttu annavad rätsepad kulutama raha.

Naiste osana on täielik lõuendkate, mis on mõeldud viimaseks aastaks, kui hoolitsetakse. Pidades silma neutraalsete klassikaliste värvidega, nagu must, sinine ja hall, selle ülikondade dollari-kulumise suhe (kui te seda kannate oma ülejäänud eluks) näitab, et see on väärt kulu. Ja sa vaatad ka tapjaid.

Sulatatud kostüümid

Sest teie jaoks olevatele odavamatele toodetele on sulatatud jakk, mis langeb ennast enamikule tänavakunstnikele ja kiiremoodsatele turustusvõimalustele. Sulatamine viitab ülikonna sulavale vooderdile, mis on liimitud (mitte käsitsi õmmeldud) ülikonna korpuse külge - nii esipaneelides kui ka varrastel.

Vooderdisega võrreldes on jope jäigem ja ei muutu aja jooksul kehasse. Kuid sulatatud ülikonnad hinnatakse murdosa lõpus oleva hinna eest.

Kuigi sulatatud jakid on oluliselt paranenud - nagu kõik liimitud - liim lõheneb kulumise ja keemilise puhastusega aja jooksul. Esteetiliselt on kontiitunud ülikondade taskukohasus see, et saate seda ilma üheaegselt arvata ja katsetada trendi värve ja trükiseid (näiteks aknakatted või rohelised ülikonnad). Pole tähtis, kas teil tekib üks või kaks hooaega, nii et kõvasti käia.

Pool lõuend

Sa leiad poolkaunistest ülikonnadest keskkõrva. See annab struktuurse kasu täismahust, kuid ilma massinvesteeringuta. Poolõpistatud ülikond kasutab õmmeldud lõuendit rinnakorvilt ja jaki ümbrist ning on sulatatud jaki alumises osas.

See võimaldab teil libisemiskindlat struktuuri ülikonna kõige tähtsamal osapoolel - õlal - ja säilitab hinna maha, kui jääb veel vähem kätetööd.

See konstruktsioon võimaldab ülikonnal loomulikult põrandada üle oma rinna, ilma et see näeks karm, mis juhtub sulatatud ülikonnaga. Need jakid kauem kauem, ja neil on tühjad mulliviljaküsimused, mis tekivad aja jooksul sulatatud jakidega, kuna liim laguneb.

Kui soovite kanda mõnda töökorraldust - erinevat värvi ja mustreid, siis võib lõuend olla teile ja teie rahakoti jaoks parem. Ja selle struktuur näib, et teil on jõukaheaja ülaosas valmistatud eritellimus, ilma et oleks võimalik majapidamise võimalikku kokkuhoidu lõpetada.

Villa vs. Kašmiir

Vill on kõige tavalisem ülikond kangas ja see kuulub kahte peamist lõnga sordi: kõhutükiga (kus kiudusid enne ketramist kammitakse) ja villa (mitte kammimata). Lühidalt öeldes on kootud vurr, mis moodustab teie traditsioonilise flanelli, tweedi, gabardini ja fresko lapi.

Superwool on liiga palju sõna. Super 100-180 (kasvab sammuga 20), viitab number sellele, kui palju kordi kostjata vill on selle valmistamisel keeratud. Mida suurem arv, seda peenemat ja kergemat riiet saab, seda kallim on ülikond.

Kuid kergemate villaste kostüümide (Super 140, 160 või 180) jaoks ei jää ka oma kuju. Samuti pole need nii vastupidavad. Erijuhtudel tuleks hoida midagi üle 140. Kuna riie on tunduvalt peenem kui tavapärasest Super 100-st. Kõrge Super on hooldus, seega valmistuge enne ostmist.

Enamik teie lõuenditest ülikonnad on valmistatud villast, kuna kangast luksus läheb ümbrise keerulise konstruktsiooniga. Kui kasutate mitte-lõuendil olevat jope, vali ka raskemad kaunviljad, näiteks tweed või inglise vill. Need pintsakud paremaksid üle keha ja annavad rohkem struktureeritud ilme, kuid hind tõuseb villa sisu tõttu.

Kašmiiride segu on villase ülikonna luksuslikum versioon. Kašmiir pärineb villast valmistatud kitse pehmest aluskihist. Ja see on vaevatu tööriietus, mis kaevab villa ja seejärel kaunistades selle lõngadele ülikondade jaoks. Seega on see kallis. Väga itaalia, kašmiir annab kena hiilguse ülikond, kuid kui see pole teie tassi teed, jääda enam inglise matt villa või puuvillasest.

Puuvill Vs. Linane Vs. Seersucker

Puuvill on teine ​​kõige populaarsem riide ülikondadele ja on saadud taimsetest kiududest. Puuvillased ülikonnad liiguvad ja hingavad hästi ja rahuldavad pehmust. Kuid puuvilla jääb luksuskaupade osakonda villa kangast võrreldes.

Suvekuudel sobib ideaalselt kerge, õhuline ja hästi hingata, kuna selle poorne struktuur. Aga see kergendub. Mõistes, et toonid lisavad iseloomu, aitab see voodipesu põhjustada. Kuid sisuliselt on see mittekohustuslik ülikond; lõastatud või sulatatud. Pisike otsik: hoidke vormi ja pealiskaudlusega raskemad voodipesad.

Seersucker on veel üks eelis soojemate kuude jaoks. See on kootud "kimp" viisil, mis annab sellele kortsu välimuse. Osana võluvest moodustades peaksid jalajäljed olema sellised, et nad on.

Madalad sünteetilised kangad

Need on odavad kangad ja sisaldavad polüester, vihma ja atsetaati. Need ei ole looduslikud kiud, nii et need ei ole hingav, mistõttu on suvel raske neid kandma. Ja sünteetilised materjalid on jäigemad ja "odavad" vaatamiseks. Enamik sulatatud ülikonnad valmistatakse sünteetilistest kangastest, kusjuures villa või puuvilla sisaldus tõuseb kooskõlas hinnaga. Ainuke eelis selle kangas on see, et nad on kortsudeta ja on üsna vastupidavad.

Suit-tegija ekspertarvamus

Tavaliselt on odavam kostüümi hind, seda odavam kangas ja teeb. Sisuliselt on kallis ülikond võite eeldada, et uurida kolme põhikomponenti: kangas, sobib & teha. Siiski on võimalik, et see sobib paremini odavamate ülikondadega, mitte kõigil juhtudel, kuid see on võimalik.

Mis puutub eluea, sõltub sellest, milliseid kaubamärke te vaatate. Näiteks suured rahvusvahelised kaubamärgid - kui teie makstav üle 1500 dollari on tavaliselt nende kasutuses olevate delikaatsete ja peenete kangaste tõttu lühem eluiga. Niisiis tuleb neid tooteid kergelt kulutada.

Meie pakutav siseturg on kuskil keskel. Kui kasutate peeneid ja kõrgekvaliteedilisi kangasid ja teevad seda, lisatasu marginimega toodetele on vastupidavuse ja eluea boonus. Seda eeldab tänapäeva tarbija.

Dom Bagnato - disainer / direktor

Huvitavad Artiklid

Kuidas kleepida Londoneriks

Abbey Road Special: Range Rover NW8 Limited Edition

Instagram Urban Explorers

Erik Tranberg Fotograafia [NSFW]