Arst selgitab, kuidas teie STD-d ei teki

Anonim

Kui see pole murtud, siis ära parandage seda õigesti? Vale Kui meestel on aastaid olnud puhas käitumine, on meestel lihtne rahulikult levida sugulisel teel levivate haigustega.

Kahjuks ei anna vana pecker duši korralikku puhastust, vaid enam seda ei lõigata (mitte sellepärast, et me soovitame mingeid piirkondi läheduses). Kuid see, mida me soovitame, võtab tõsiselt seksi teel levivate haiguste ohtu.

Bondi Doctorsi dr. Stephen Massey abiga leiame teid ohtude kohta, mis võivad juhtuda, kui te ei tegele sugulisel teel levivate haigustega.

Herpes

Mis see on? Üks kõige levinumaid suguhaiguseid, mis mõjutavad mehi, on herpes (tüübid: HSV-1 ja HSV-2). See on suguelundite valulik infektsioon, mis levib tavaliselt vaginaalse, anaalse või oraalse seksi kaudu.

Kuigi seda ei saa korduvalt ravida, on tõhusaid ravimeetodeid, mis seda kontrolli all hoiavad.

Kui te ignoreerite seda: "Kui te ei hakka ravimeid kontrollima, võib see infektsioon korduda, " ütleb dr Massey.

"Teid mõjutavad korduvad valusad lööbed ja võib-olla veelgi olulisem on suurem võimalus levitada neid partneritele."

"See on tõeline väärtus herpes kasvatamiseks", nii et me võime sind tablettidesse võimalikult kiiresti kätte saada. "

Viiruse leviku ohjamise vajadus tuleneb asjaolust, et see on tänapäeva ühiskonnas nii levinud.

Gonorröa ja krambidia

Mis see on? Me räägime sageli sellest kahest STD-st samas lauses, kuna mõlemad põhjustavad uretriid meestel - see tähendab, et kusepõie ja peenise põletik koos selliste nägemishäiretega nagu plekki ja valu. Viimane on tüüpilisem gonorröaga.

Kui te ignoreerite Chlamydia't: "Paljudel klamüüdiajuhtudel pole sümptomeid, " ütleb dr Massey.

"Kuni 70% meestest pole üldse mingeid sümptomeid. See iseenesest tõstab esile seksuaaltervise kontrolli sooritamise väärtust ka siis, kui teil pole sümptomeid ja eriti kui teil on juhuslikke partnereid või kaitsmata seksi. "

Kui ravim jäetakse välja, võib klamüüdia põhjustada haigusseisundi, mida nimetatakse Epididigio-orhhiidiks. See mõjutab meeste munandimäärasid, põhjustades nende põletiku valulikkusesse. Ja kuigi haigusseisundit saab ravida, ei ole eksperdid ikka veel otsustanud, kas see võib mõjutada viljakust.

"See on mure, " ütleb dr Massey. "Müstiline nakatumine muudab teoreetiliselt tähendust, et see võib vähendada viljakust."

Kliimasiaga nakatunud inimesed võivad seda isegi kuude peale isegi teadmata teada saada. "Kindlasti ei saa Chlamydia diagnoosimiseks kasutada sümptomeid, " ütleb dr Massey.

"Tõenäoliselt väärib märkimist, et gay mehed saavad neid infektsioone ka anaalselt või ka kurgus."

Kui ignoreerite gonorröad:

Ravimata gonorröa pole ka parem. Aja jooksul võib gonorröa levida teistesse kehaosadesse, nagu see on liigeses, kus see võib põhjustada artriiti. Kui see voolab vereringesse, võib see põhjustada septikeemi või vere mürgitust.

"See on tõsine bakteriaalne infektsioon, " ütleb dr Massey.

"Gonorröa puhul on tavaliselt sümptomid, nii et inimesed esinevad koos vereringe ja valu, nii et see on väga ebatõenäoline, et see oleks ja ei tea sellest."

Gonorröa sümptomid hakkavad tavaliselt ilmnema mõne päeva jooksul.

Inimese papilloomiviirus (HPV)

Mis see on? See on viirus, mis põhjustab inimorganismile tüükad. HPV-d on palju erinevatest sõratauditest kuni suu tüükadeni. Suguelundite munarakud on sugulisel teel levivad ja mõned HPV tüved võivad põhjustada teatud tüüpi vähktõbe.

"Nende vähkide põhjustatud tüved ei ole samad tüved, mis põhjustavad nähtavaid tüükad, nii et varakult ei esine ühtegi sümptomit, " ütleb dr Massey.

Kui te ignoreerite seda: HPV põhjustab harva meestega peenise ja pärakuid. Siiski mõjutavad nad naisi, kui nad on nakatunud seksi kaudu ja see võib põhjustada emakakaelavähki.

"Enamiku inimeste immuunsussüsteem puhastab viiruse; me ei tea, miks mõned lähevad probleemide lahendamiseks. Sellepärast naistel on emakakaelavähi testimine. "

Keskkooli poisid vaktsineeritakse, et takistada HPV levikut naistele, sest neil on vähkkasvaja risk.

"Kui näete pisikesi, siis see ei tähenda, et teil on vähki. Erinevad tüved põhjustavad nähtavaid tüükad, mitte selliseid, mis põhjustavad vähktõbe. Kuid kui teil on peenise, munandite või anus mõni tükk või paistetus, ei tohiks te lihtsalt arvata, et see on tüükad. Hankige see oma GP-le kontrollima. "

Süüfilis

Mis see on? Süüfiline on homoseksuaalsete meeste seas kõige levinum STD. See võib ilmneda anatoomilises koostises naha sügeleva nahalööbe või väikese naha kasvu näol. See võib põhjustada ka gripilaadseid sümptomeid, kehakaalu langust ja juuste väljalangemist.

Kui te ignoreerite seda: "Vasakult kontrollimata, see võib mõjutada südant ja aju, " ütleb dr. Massey.

"Varasemad sümptomid võivad olla peenise valutu valu. Herpez näitena on valulik. Siin võib olla valus ja mõtle, sest see on valutu, et see ei võiks olla midagi, kuid see võib olla esimene sümptom süefisist. "

"Seda on väga varajases staadiumis antibiootikumidega ravitud, kuid aastate jooksul ei ravita seda, võib see olla tõesti kahjulik ja isegi surmav."

Nagu kõik STD-d või kõrvalekaldeid, on ka suguelundite piirkonnas ükskõik millised ühekordsed, pingulised või valulikud kontrollid kiiresti.

HIV

Mis see on ? Kuigi täiesti haruldased Austraalia heteroseksuaalsed mehed, on siiski tähtis märkida. Varasematel etappidel on tõenäoline, et mees ei tea, et neil oli HIV.

"Kui te esimest korda HIV-i sõlmite, tekib teil gripp või gripilaadne haigus. On palju asju, mis võivad teile anda need sümptomid, nii et inimesed ei tunne seda või ei arvata, et see on HIV, kuna see sageli kiiresti lahendab. "

"Ja siis võib tunduda täiesti hästi kuude või aastate jooksul, samal ajal kui teie immuunsüsteem aeglaselt kahaneb. See haigus ei ole sageli kuni haiguse täieliku hilinemiseni, kui inimesed seda nimetavad AIDSiteks - see on siis, kui teie immuunsüsteem muutub piisavalt madalaks, et hakkate haiguse sümptomite tekkeks. "

"See viimane etapp võib juhtuda 3, 5 või isegi 10 aastat rajale."

Kui te ignoreerite seda: ravimata HIV oli surmaga lõppenud päev tagasi, kuid nüüd on haiguse mistahes staadiumis seda ravida - mitte ravitav, kuid seda saab ravida.

"Mida kauem te selle lahkute ja mida nõrgem on teie immuunsüsteem, seda tõenäolisemalt on teie pikaajalised tagajärjed, " ütleb dr Massey.

"Nii et me soovitame, et inimesi ravitakse nende esimesel diagnoosil, isegi kui nad on aastaid välja töötanud probleeme. Teil on palju paremaid ellujäämise ja tervisega seotud tulemusi. "

Huvitavad Artiklid

Parimad seeläbi mehed nädala fännid. Ryan Gosling, John Legend & Ewan McGregor

Epic Man Loft, mida mängib ring

Lewis Hamiltoni stiil on tulnud kaugele, siin on, kuidas oma pilk välja nägema

Nina Agdal & Hailey Clauson Rand Bunny ujumisriided