Teie mõtete kontrollimine võib olla mõttetu ülesanne kui me mõistame

Anonim

Hedoniste on seda alati teadnud ja nüüd on valgete mantlite mehed järele jõudmas: vabane tahe on illusioon. Willpower ei ole räpane sõna: see on mõttetu. Maailm on kaneelipunglite, praetud kana ja Snapchat enesetunde põrguline mänguväljak. Ja kuigi budistid nõuavad oma topelt-praetud kartulite ettevaatlikku langemist elu aiolidesse, on tõde see, et teie mõtete kontrollimine on mõttetuks mõttetu.

Tänu uuele San Francisco riikliku ülikooli uuringule teame nüüd, kuidas mõtted meie teadvusse jõuavad. Uuringu käigus testiti erinevust "aktiivselt otsustava" vahel, et mõelda midagi ja õppida selliseid tegevusi nagu loendamine (mida psühholoogid tunnevad kui "komplektid"), mis võivad minna meie alateadvusele ja panna meid mõtlema midagi muud, kas tahame või mitte . Uuringu eesmärk oli uurida, kuidas need "seab" (teadvuseta tegevused) mõjutada seda, mida me mõtleme.

Esimeses katses öeldi 35 üliõpilast, et nad ei arvesta mitmesuguseid neile esitatud esemeid. Vaatamata juhistele loendati õpilastel 90 protsenti testidest tahtmatult objekte. Teises katses esitati õpilastele erinevaid geomeetrilisi kujundeid ja neile anti võimalus nimetada värve (üks komplekt) või kujundite loendamist (teine ​​komplekt). Isegi kui õpilased pidid valima ühe ülejäänud, siis umbes 40 protsenti ei saanud mõlemast mõelda.

"Andmed toetavad seisukohta, et kui üks soovib midagi ette võtta, on teadlikud mõtted alternatiivsete plaanide kohta ikkagi silmad, sageli insuppressiivselt, " ütles Ezequiel Morsella, üks nendest uuringu autorist.

"Me mõtleme, et meie teadlik mõte on era- ja isoleeritud välismaailmast, " ütles Morsella. Kuid Science Daily sõnul võib meie "isolatsioon" olla läbitavam kui me arvame. (Uuesti) Uues uuringus on näidatud, et inimestel on väga lihtne "komplekti" aktiveerida ja mõjutada aju peamist kinnisvara. "

"Uuringud näitavad, et keskkonnas on stiimulid väga olulised, et määratleda, mida me lõpuks mõtleme, ja kui tegevuskava on tugevalt aktiveeritud, siis võib selle mõju paljudel juhtudel olla raske üle kanda", Morsella .

See annab kaalukuse Morsella "passiivse raami" teooriale, mis väidab, et enamus mõtteid siseneb meie ajusse subliminaalsete protsesside tulemusena, mida me täielikult ei kontrolli.

Ma lihtsalt mäletasin, et viimasel ajal oli mul VIVID unistus, kus ma selgitasin kellelegi kõiki põhjuseid, miks Krispy Creme'i sõõrikud on halvemad ja millised omadused teevad suurepärase sõõriku. Igatahes, mis on teie alateadvustav mõte, kui mõtlete magama minna?

- Allyson (@stillallyson) 20. juuli 2018


Järeldus? Kui üks piinlik kohtumine kutsub esile kõige kõige ebamugavamate asjade esiletõste, mida olete kunagi teinud, ärge valetades ärkvel olevaid lambaid lambaid peatades - mine sellega. Play oma kangelase fantaasia. Vaata armastuse saari. Saturate ise, kui ükskõik kummardab oma koore.

Huvitavad Artiklid

Parimad seeläbi mehed nädala fännid. Ryan Gosling, John Legend & Ewan McGregor

Epic Man Loft, mida mängib ring

Lewis Hamiltoni stiil on tulnud kaugele, siin on, kuidas oma pilk välja nägema

Nina Agdal & Hailey Clauson Rand Bunny ujumisriided