Üldised harjumused, mis võivad põhjustada teie juustele pöördumatuid kahjustusi

Anonim

Jared Leto. David Beckham. Zayn Malik. Harry stiilid. Brad Pitt. Patrick Dempsey. Zac Efron. Simon Baker. Conan O'Brien. Steve Stranger Things.

Need ja teised kuulsused, juuksejumalad on aastate jooksul andnud meile suurt meeleheimu. Kas see on hea geenid või superstaari stilistid oma harude taga, me igatseme järgima oma laitmatult hoolitsetud jälgedes.

Nii et me puhastame, seisame, kuivatame, pintslite, kammide, trimmide, värvide, pleegituste, stiili ja palvetama meie juuksekangelaste suurepäraste lukkide eest. Selle protsessi käigus on meil rohkem kahju kui hea.

Teie hoolitsus harjumused võivad viia oma juuksed läbi ringeri, põhjustades probleeme alates jagatud otsad kuni kuiv peanaha kuni kontrollimatu frizz. See võib isegi kiireneda looduslikud vananemisnähud. Kui teie regulaarne rutiinne sisaldab mõnda neist 10 asjast, võib teie nõrkust põhjustada juuste kahju, mis võib muutuda püsivaks ilma sekkumiseta.

Overwashing

Kuigi puhas juuksed on ükskõik millise raamatu pluss, pesta liiga tihti naturaalsete õlide peanahk, mis kaitseb seda ja hoiab teie juukseid särava ja tervena. Märg karvad on ka levinumad purunemisel, ja kui te seda värvate, siis sagedased šampoonid värvi kiiresti hajuvad. Eksperdid soovitavad oma juukseid iga kahe kuni kolme päeva järel, mitte iga päev. Investeeri kuivas šampooni, et pikendada pesemiseks kuluvat aega, ja kui te regulaarselt puhastate sellist higi, mis vajab loputamist, proovige mõned päevad vahele jätta šampooni tavalise H20 kasuks, peanahale hea puhastusvahendi ja väikese kriipsuni konditsioneer ainult otstes.

Väga kuumad dušid

James Bond on külmade duššide fänn ja peaksite ka olema. On teaduslikke tõendeid selle kohta, et soojuse vähendamine toob kaasa hulgaliselt füüsilisi ja vaimseid eeliseid, sealhulgas stressi vähendamist, meeleolu paranemist ja energia suurenemist. Selles loetelus on ka tervislikum nahk ja juuksed - kuna soe vesi on eriti kergesti oma keha looduslike õlide eemaldamiseks, see võib põhjustada kõõma ja julgustab teie peanahka üle toota õli kompenseerimiseks. Greaseball pole keegi parim pilt.

Mitte vajalike toitainete saamine

See, mida teie keha pannakse, on tohutu mõju sellele, mida teie keha suudab välja tõmmata. Võtta ära olulised vitamiinid ja toitaineid ning see on võimatu tunda, toimida või välja nägema. Teie juuksed on valmistatud valgu nimega keratiin, nii et veenduge, et piisav valk on osa toidust. Omega-3, raud, tsink, biotiin ja rohke vesi on samuti oluline juuste tervise jaoks. Pähklid, kala, kaunviljad, puuviljad ja rohelised peavad korrapäraselt teie köögis pöörlema.

Märg stiil

Kui sa oled hommikul kiirust kätte saanud, on ahvatlev hing dushist välja, käsi kamm ja mõni toode läbi juuksed ja tõmmata uks rekordkiiruseni. Vastupanu kiusatusele. Mustad karvad on nõrgemad kui kuivad juuksed, nii et kui te harja või kammi abil oma räsitud kihid ründate, siis riskite neid rikkuda või neid täielikult maha kiskuma. Kui peate eemaldama, kasutage kahjustatud kambrist laotatud hambaid ja tehke otsad oma juurtega, et kahjustusi minna.

Suitsetamine

Suitsetamisest tulenevad negatiivsed mõjud ulatuvad kaugemale teie kopsudest. Suitsetamine võimaldab vabade radikaalide akumuleerumist kehas ja kahjustab rakke, sealhulgas juukseid tekitavaid folliikuleid. Valgustamine vähendab ka teie veresooni, piirates hapniku voolu peanahale ja kaotades oma juukseid toidust, mida see vajab. Uuringud on isegi suitsetamist seostanud enneaegse harvendamise ja värvimisega. Tossa tubakas, kui sulle ei meeldi tuhmid, rabedad tibud, mis on lagunemas ja lõhnavad nagu kadunud tuhatoos.

Toote ülekoormus

Vähem on rohkem, kui tegemist on oma sõrmusega. Ei ole vaja kasutada ülemäärast kogust šampooni või konditsioneerit, samuti ei tohiks te toote peale kahekordistada, kui te dušast väljub. Kasutades liiga palju korraga ainult kaalub juukseid alla, takistab niiskuse juuste võlli jõudmist ja muudab peanaha õrnaks ja määrdunud segaseks. Kõige enam vali üks stiilne toode ja üks viimistlusaine. Kasutage neid säästlikult ja rakendage neid ainult võlli keskelt otsadesse.

Õelad rätikud kuivatamine

Teie stressi kõrvaldamiseks on paremad võimalused kui teie peaga nagu Buddha kõhtu raviks. Kõik, mis hõõruda nagu sa käterätt kuivad, võib tunduda tõhusana, kuidas märjalt leotada, kuid protsessi käigus teete küünenahku ja tekitab frizzi. Õhu kuivatamine või õrnalt puhastamine rätikuga on teie juustele tervislikum. Mõned eksperdid soovitavad isegi paberrätikutele maksimaalse pehmuse tagamiseks.

Harv kärped

Ainus tõeline viis kahjustatud juuste eemaldamiseks on lõigu lõikamine. Juuksurisalongi külastamine tavapäraste kaunistustega hoiab lahti otsad lahtrisse ja takistab igasuguste kahjustuste teket. Isegi kui teie juuksed kasvavad, tuleb see iga kuue nädala tagant eemaldada (öelge oma stiilile, et tahate minna eemaldada ainult minimaalselt).

Kokkupuude keskkonnaga

Nagu teie nahk, vajab teie juuksed päikese eest kaitset, et säilitada optimaalne tervislik seisund. Pidev kokkupuude võib kahjustada või kuivatada, nii et kandke mütsi või otsige tooteid, millel on UV kaitse, kui teate, et viibite õues. Kloor võib teie lukkudele ka hävitada, seega püüdke piirata kelaaega ja kui te ujuda, dušši esmalt ujuda ja jätke oma juuad märjaks (või kasutage lisakompressorit), et see ei satuks rikkuva kemikaali sisse.

Man Bun Addiction

Kaasaegse ajastu kõige vastuolulisem soeng võib põhjustada enneaegset keppimist. Mehevanik - või hobustevankri või mõni muu pinguldav stiil - võib käivitada "veojõu alopeetsia", järkjärgulise juuste väljalangemise, mis on põhjustatud juustepikenduse pidevast tõmbejõust. Juuksed võivad ka ärritada juustest ja põhjustada purunemist. Pingutusteta lahe lahtivaade on kõige turvalisem, kui soovite, et teie lukud jääksid püsima.

Huvitavad Artiklid

Parimad seeläbi mehed nädala fännid. Ryan Gosling, John Legend & Ewan McGregor

Epic Man Loft, mida mängib ring

Lewis Hamiltoni stiil on tulnud kaugele, siin on, kuidas oma pilk välja nägema

Nina Agdal & Hailey Clauson Rand Bunny ujumisriided