5300-aastane Iceman surma põhjustab ketogeense dieedi ohtu

Anonim

Juhul, kui olete elanud rafineeritud suhkru all, on ketogeneetiline toitumine kõrge rasvasisaldusega, madal karbamiidi liikumine, võttes inimesed rikaste ja igavaks piisavalt, et hoolitseda tormi "makrode" eest. Mõnede meditsiinitöötajate (eelkõige Austraalia meditsiiniliidu juhataja dr Tony Bartone) ja teiste aplausi silmas pidades on Keeto toitumine hoogsalt kasvanud, mille all on kuulus peakokk Pete Evans ja vaieldamatu korvpalli kuningas Lebron James.

Iga päev, mis kulgeb, on epilepsia ja autoimmuunhaiguste ravi saanud keskne roll kehakaalu langetamiseks ja tervislike toitumisharjumuste jaoks. Advokaadid võtavad tänavale veganismi-vastase hinge. Flixile sattusid radikaalsete väidete tegemise dokumentaalid. Ja äkki suhtuvad sinu sõbrad sööma röstsaiti hommikusöögiks.

Neile, kes eelistavad jätta oma kohvi ja süsivesinike toitumisest teadlikult teadmata, tõi arheoloogia teadus hiljuti haruldase löögi meie kasuks: nähtavasti ei olnud ka Copper Age inimestele ketoakolüüdid. Kuigi Iceman arvatavasti ei viidanud tema toidule, mida teadlased avastasid eelmisel nädalal "märkimisväärselt suure rasva all", on see Keto - see on peaaegu täpselt kindel, mis see oli.

Nagu teatas Science Daily, "1991. aastal avastati Saksa turistidel inimkeha, mida hiljem peeti kõige vanemaks looduslikult säilinud jäämumiteks, mida nimetatakse Ötzi või Icemaniks. Nüüd on teadlased, kes on läbi viinud Iceman'i kõhu sisu esimese põhjalikuma analüüsi, harvaesineva pilguheit meie esivanema vanadest toitumisharjumustest. "

"Kombineerides mitmekomöika lähenemisviisi koos mikroskoopiaga, rekonstrueerisime Icemani viimast söögikorda, näidates, et tema toidus on ta märkimisväärselt suures koguses rasva, millele lisandub ibexi ja punase hirve looduslik liha, Einkorni teravili ja koos jälgedega toksilist brackenit. "

Kuigi kõrge rasvasisaldusega toitumine oli ootamatu, teatasid teadlased, et arvestades äärmuslikku Alpide keskkonda, kus Iceman elas, on see mõtet.

"Kõrge ja külma keskkond on inimese füsioloogias eriti keeruline ja vajab optimaalset toitainevarustust, et vältida kiiret näljatust ja energiakadu, " ütles üks teadlane Albert Zink. "Iceman tundus olevat täiesti teadlik, et rasv on suurepärane energiaallikas."

Kuigi seda võib tõlgendada kui Keto eelist, tuleb kõigepealt kaaluda Icemani surma põhjust. "Surma põhjus on tõenäoliselt tingitud noolelt, mis tabas teda vasakpoolses õlaribas ja põhjustas tohutut verejooksu, " ütleb Müncheni kriminaalasjade uurimise osakonna ( PRI ) peakontrolör Alexander Horn.

"Üks või kaks päeva enne mõrva oli võitlus. Ötzi oli osa sellest võitlusest ja tal õnnestus end kaitsta, haarates teravat eset nagu nuga. Ta oli paremal käel tohutult vigastanud. "

Kuigi paljud inimesed viitavad meie paleoliitikumide (antud juhul Copper Age) esivanemate lühikesele elueale, et toitumine pole teie jaoks nii hea, on see madala riputusega puu. Ei, me arvame, et vana mehe Ötzi mõrvamine on tõestus selle kohta, et Keto toitumine on riskantne äri tervikuna põhjusel: sotsiaalne isoleeritus.

Kuigi teie 21. sajandi sõbrad on (loodetavasti) tõenäoliselt sind tapnud, öeldes, et nad keelduvad Baguette, croissantsid, sõõrikud, pitsad, pastatooted, küüslaugu leiba jne Keto nimega, on kindel tulevikuvõimalus, et tagada järgmine euro vakai soolo- ja mitte valikuliselt.

Huvitavad Artiklid

Kuidas kleepida Londoneriks

Abbey Road Special: Range Rover NW8 Limited Edition

Instagram Urban Explorers

Erik Tranberg Fotograafia [NSFW]